Znalazłem tablicę rejestracyjną, co z nią zrobić?

Znalazłem tablicę rejestracyjną – i co dalej?

Znalazłeś kiedyś tablicę rejestracyjną? Zastanawiałeś się co zrobić w takiej sytuacji, żeby twoje działanie było skuteczne i realnie pomogło właścicielowi? Zostawić ją na miejscu? Zabrać? Oddać komuś? Niezależnie, czy stało się to przy polnej drodze, w rowie obok ekspresówki, w miejskiej kałuży czy parkowej alejce – nie zostawiaj jej tam.

znalazłem tablicę rejestracyjną

Obecność tablicy rejestracyjnej w takim miejscu świadczy o tym, że nie ma jej tam, gdzie być powinna – na czyimś samochodzie. Została zgubiona, lub co gorsza – skradziona. Ty możesz przysłużyć się właścicielowi i pomóc ją odnaleźć – a tym samym – uniknąć wielu trudności i kosztów.

Znajdując tablicę rejestracyjną masz dwie drogi działania

1. Wrzucasz informacje o znalezionej tablicy do internetu, w właściwe ku temu miejsce. Jeżeli właściciel nie odnajdzie tablicy na własną rękę, zacznie szukać w sieci i z pewnością trafi na Twoje ogłoszenie. Kierowca może nie być obeznany w przeszukiwaniu internetu, datego dla zwiększenia skutecznosci - warto udostępnić informację na różnych grupach lokalnych. (np grupy informacyjne lub typu spotted na Facebooku) Pamiętaj jednak – to nie może być jedyne podjęte działanie.

2. Drugi krok to odwiezienie tablicy rejestracyjnej na najbliższy posterunek policji albo do wydziału komunikacji. Przyjmujący tablicę policjant sprawdzi, czy tablica została zgłoszona jako skradziona, bądź zgubiona i przekaże ją do właściwego wydziału komunikacji. Stamtąd odebrać ją może właściciel – zakładając, że dowie się, że tam trafiła.

Jeśli jeszcze masz wątpliwości – pamiętaj, następnym razem to Ty możesz stracić swoją tablicę rejestracyjną, a ktoś inny pomoże Tobie.

Inne artykuły

waves

Zgubiłem tablicę rejestracyjną, co mam zrobić?

Skróty i oznaczenia polskich tablic rejestracyjnych

Znalazłem tablicę rejestracyjną, co z nią zrobić?

Pomóż kierowcom

waves

Kierowcy szukają zgubionych tablic rejestracyjnych, ALE NIE WIEDZĄ GDZIE ICH SZUKAĆ!

Wygeneruj listę ostatnio znalezionych / zgubionych tablic rejestracyjnych w Twojej okolicy i udostępnij ją na lokalnych grupach Facebook / forach / stronach

Pomogliśmy? Postaw kawę!

waves

Pomogliśmy w znalezieniu tablicy? Nie ma za co! Jeżeli chcesz - postaw nam kawę!


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Newsletter

waves

Posiadasz lokalną grupę, stronę informacyjną lub po prostu lubisz pomagać?

Raz na jakiś czas wyślemy Ci listę zgubionych / znalezionych tablic rejestracyjnych w Twojej okolicy, którą będziesz mógł udostępnić.